O síle lidského ZÁMĚRU. Jak uskutečnit své sny a přání

Naše společnost žije v období shonu, ve víru „náhodných“ událostí, které dělíme na úspěchy a nezdary. Na vlastní úspěchy jsme pyšní. Z nezdarů pak většinou obviňujeme ostatní a někdy i celý svět. Převážná část obyvatel planety žije rutinním životem s přesvědčením, že se věci stejně nezmění, tak proč by o něco usilovali. Někteří svá přání mají, ale ať už se jedná o hmotné nebo duchovní statky, značně se omezují, často o svých silách pochybují a nechávají věci „náhodě“…

Informace o neobyčejné síle lidské mysli není ničím novým. O tom, že člověk je strůjcem svého štěstí, slyšíme od dětství. Tak proč pak na to v dospělosti zapomínáme?

V tomto článku bych vám ráda pověděla o teorii založené na názoru, že každý správně vytvořený a řízený záměr (pozor: nemyslím tím pouze snahu obstarat si určité materiální věci, ale něco víc, jako je zdraví, dobré vztahy, úspěšná činnost atd.), který je v souladu s vaším okolím a celým světem, má šanci na svou realizaci. Jsou tu ale určitá pravidla, která člověk musí dodržet.

P1080538

Nečekejte žádná zaříkávadla, techniky ze světa černé nebo bílé magie. Je to mnohem jednodušší a vlastně velmi přirozené. Nejdůležitější je uvědomit si, že v životě je dostatek všeho pro všechny a že každý dostává podle svých myšlenek. Sami si vytváříme svět, v kterém žijeme, všechno kolem nás (vč. našich blízkých, přátel a dalších lidí, s nimiž přicházíme do styku) je odrazem nás samotných, našich citů a myšlenek. Z toho vyplývá, že člověk je tím kouzelníkem, PÁNEM SVÉHO OSUDU, který dokáže měnit sebe sama a svůj svět.

 

Jak vytvářet a řídit záměr

A když si to uvědomíte a procítíte, oznamte svůj záměr. Např: být zdravý/zdravá a v kondici, mít oblíbenou a dobře placenou práci, založit pevnou a láskyplnou rodinu atd. A nikterak se neomezujte, zároveň ale pamatujte, že by váš záměr měl mít reálné rozměry (na některé úkoly by třeba jeden lidský život zkrátka nemusel stačit).
Dále vytvořte obraz svého záměru. A pozor! Tady je největší smysl a také odlišnost od všech podobných návodů. Obrazem by neměla být chtěná věc, činnost nebo stav, ale VY, vaše pocity a prožitky, když získáváte to, po čem toužíte. Odpovězte si na otázky: Jak se dozvím, že jsem dosáhl/dosáhla chtěného výsledku? Co uvidím, uslyším nebo pocítím, když dosáhnu svého cíle? Jaké bude mé chování, myšlenky a pocity, když docílím chtěného stavu? Vžijte se do svého obrazu, zkuste ho maximálně procítit, představit si jeho nejmenší detaily. Také si řekněte, co přinese realizace vašeho záměru vám a vašemu okolí, jak zasáhne váš život, čemu bude prospěšná.

Proč je podmínka první osoby tak důležitá? Z jednoho prostého důvodu. Když si budeme vizualizovat chtěnou věc nebo přímo peníze, naše energie poputuje k lidem, kteří stojí za vznikem chtěné věci apod. Je zde velká šance dostat se do závislosti a stát se otrokem peněz, věcí nebo nějakých myšlenek. Když si ale budeme představovat sebe, své pocity a prožitky při dosažení určitého cíle, nasměrujeme naši energii k sobě, to nás udělá silnějšími.

P1080540

Tato podmínka platí i v případech, kdy usilujeme o změnu u našich blízkých, ať se jedná o jakkoliv ušlechtilé přání, vždy používáme první osobu, v opačném případě bychom zasahovali do života jiného člověka a vlastně páchali na něm násilí. Správná podoba záměrů by byla např. následující: Vidím svého partnera úspěšného/střízlivého/věrného atd. Dozvídám se, že mé/mí děti/rodiče jsou zdravé/zdraví a v pořádku. Tímto přebíráte zodpovědnost na sebe a nečekáte, až se změní dotyčný člověk.

Následujícím krokem je zvážit své vnitřní a vnější zdroje (znalosti, dovednosti, zkušenosti, finanční prostředky, kontakty, možnosti apod.) a stanovit dílčí výsledky, které jsou lehce dosažitelné a které směřují k realizaci vašeho záměru.

 

Problémy neexistují, jsou jen špatně zformulované záměry

Při vytváření záměru platí tři základní pravidla. Záměr by měl být zformulován pozitivně, v přítomném čase a v první osobě. A když už máme správně zformulovaný záměr, měli bychom jej zakotvit na časové ose. Abychom se vyvarovali zbytečnému zklamání, nejlepší je zvolit formulaci „v pravou chvíli a na pravém místě“ a spoléhat na své podvědomí, které nás nikdy nezklame.

Na cestě k realizaci vašich záměrů buďte pozorní – každá „překážka“ může být nápovědou nebo šancí se naučit něco nového a posunout se dál. Buďte pružní, mějte situaci pod kontrolou. Když nezabírá to, co děláte, zkuste něco jiného. A zcela zásadní význam v tomto procesu mají čisté úmysly. Pokud to budeme cítit upřímně, náš záměr bude pozitivní a v souladu s námi a naším okolím, pak příroda a lidé to vycítí a sami budou napomáhat jeho realizaci.

P1080536

 

Kniha jako návod

Autorem metody popsané v tomto článku je známý psychoterapeut, homeopat a psycholog Valerij Sinelnikov, který po svých, u nás velmi oblíbených knihách z oblasti osobního rozvoje Dohoda s nemocí I a Dohoda s nemocí II napsal zvláštní knihu o umění vytvářet a ovládat svůj záměr s názvem Síla záměru (vydalo nakladatelství Zvonící cedry v roce 2006).

Kniha je přesným návodem, jak nenechat vše náhodě a vzít osud do svých rukou. Obsahuje praktické rady, cvičení, příklady z praxe, které nám kolikrát mohou připomenout naši vlastní situaci a třeba i být dobrou nápovědou. Tentokrát autor aplikuje svůj model podvědomého programování (detailně popsáno v již zmíněných Dohodách) na řešení pracovních záležitostí, otázek osobního vývoje, mezilidských vztahů a materiálního dostatku. Teorie a ukázky z praxe jsou obohaceny příběhem o mladém alchymistovi, který ovládl potřebné vědění a stal se Velkým Mistrem svého života.

 

Více informací o titulech najdete v sekci Naše tituly

 

Autor: ih

Zdroj: UvědomělýRodič.cz

Foto: uvedomelyrodic.cz

Ilustrace z knihy Síla záměru: Larisa Dashkova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>